وضعيت آب و هواي فرداي بابلسر
Click for Babol Sar, Iran Forecast

عضويت سريع
شناسه :
نام اصلي:
ايميل:
تايپ مجدد:
رمز عبور:
تايپ مجدد:

کد امنیتی

 


گالري تصاوير

زمان به تندي مي‌گذرد و ورزش كشور كماكان تاوان بي تدبيري مسئولانش را به رايگان و در عين حال گزاف مي‌پردازد. رايگان، چرا كه براي مسئولان ورزش كشور هزينه اي ندارد و گزاف، زيرا كه هزينه آن از عِرض و مال مردم اين مرزو بوم تامين مي‌شود.

آناني كه از قرائت يك نامه ساده از روي يك نوشته در مجامع بين‌المللي ناتوانند، آناني كه بسان هيزم تر جز دود فرو كردن در چشمان ورزش كشور، چيزي را عايد آن نساختند، چرا با حيثيت ايران و ايراني چنين بازي مي‌كنند؟ آناني كه براي برپايي جشن تيم ملي فوتبال ايران و براي گردن آويز شال ايران خرامان و مست مي‌شوند، چرا در مغولستان نه شال ايران كه عِرض ايراني را تاراج كردند؟ آناني كه با شعار مهرورزي عرصه‌هاي مختلف كشور را در اختيار گرفتند، جز بي‌مهري بر مردمان اين مرز و بوم نيفزودند. مهرورزان وزارت ورزش با لجاجت فدراسيون‌هاي مختلف را به تعليق بردند.

 آخرين سوغات وزارت ورزش مهرورزان سردرگمي تيم ملي کشتي فرنگي نوجوانان پس از پايان مسابقات در مغولستان است. در حاليكه پول‌هاي ميلياردي از بيت المال و بذل و بخشش‌هاي بي حساب و كتاب در ليگ فوتبال كشور هزينه مي‌شود، آيا روا است نوجوانان معصوم كشتي ايران براي خوراك روزانه و بليط برگشت خود به كشور دچار مشكل شوند؟ آيا ايران آنقدر قحط الرجال شده است كه سكان ورزش كشور را چنين ناخداياني بايد در اختيار خود گيرند و از چنين تدبيري نيز عاجز باشند؟

 آقايان، جرم ما عاشقي است. ما عاشق ورزش كه نه، بلكه فراتر از آن عاشق ايرانيم. اين غريبه‌ها با ورزش كشور چه مي‌كنند؟ غريبه‌هايي كه با ذات و ماهيت ورزش بيگانه‌اند. غريبه‌هايي كه از عشق به ايران و ايراني تهي شده‌اند. آقايان براي ورزش همگاني، حرفه اي، قهرماني و پرورشي چه كرده‌اند؟ آناني كه مدعي شكستن حصار مديريت و عرضه مديراني نخبه به كشورهستند، چگونه اين ظلم‌ها را توجيه مي‌كنند؟ حال كه شما خود را شايسته مي‌دانيد و چون ماهي و انسان به آب و هواي مسئوليت وابسته‌ايد. در قبال ضايع كردن آب و هواي اين جامعه ورزشي و حقوق اين ملت چه كارنامه اي داريد؟ چيست اين راز سر به مهر تكليف؟

آناني كه به خطا راهيابي تيم ملي فوتبال كشور را نشانه اي ازموفقيت فوتبال پرهزينه  كشورمي دانند و براي قرار داد چند بازيكن باشگاهي از بيت المال دستور خاصه خرجي مي‌دهند، كاش بخشي از اين خاصه خرجي‌ها را به نوجوانان و نونهالان مظلوم ايراني كشتي  اختصاص مي‌دادند تا با آبروي ايراني چنين بازي نشود. آناني كه پست‌هاي برون مرزي سرمستشان مي‌كند بفرمايند اين جاه و جلال بين المللي كه نتواند مشكلي كوچك براي هزينه هتل يك تيم چند نفره كشتي نوجوانان را حل كند و منجر به ضبط گذرنامه آنان بشود، به چه مي‌ارزد؟ مديران ناكارآمدي كه به جاي پاسخگويي در برابر عملكردشان، ناقدان را با چماق حذف، تنبيه مي‌كنند. در براير اين خطاي فاحش چه تنبيهي شايسته آنان است؟ آقايان تكليف مدارمهر ورز، چه كسي بايد پاسخگوي چيستان‌هاي بسيار ورزش كشور باشد؟ برخي از مسئولان ورزش كشور از دوران پيش از انقلاب تا كنون در عرصه‌هاي مديريت جا خوش كرده اند و جالب است كه با هر نظام و حكومت و مديريتي ، مديريت بي بديل خود را ادامه مي‌دهند. آقايان قطار مسئوليت شما بليط چند سره دارد؟ آناني كه از توان و دانش فني و مديريتي لازم براي  تصويب اساسنامه فدراسيون‌هاي تيراندازي با کمان ، دوچرخه سواري، قايقراني، شنا، کشتي و جودو و دفاع از ورزش كشور حتي در برابر شوراي المپك آسيا نيز بر نمي آيند، چرا با عرض ايراني چنين بي مهري مي‌كنند؟ عايدي ورزش كشور از سواركاري هشت ساله تا پنجاه ساله شما چيست؟

اين چيستان‌هاي بي جواب حضرت مرحوم قيصر امين پور ما را مي‌آزارد كه چه زيبا فرمود:

تا ابد در پاسخ اين چيستان بي جواب 

بر در و ديوار مي‌پيچد طنين چيست؟ چيست؟

بايد با تاسف اذعان كنيم كه شهرياران ورزش كشور گوركن‌هاي شهره اي هستند كه  به دفن دانش و ورزش كشور كمر همت بسته اند.ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 9 مرداد ماه، 1392 توسط shadmehr  پرینت

مرتبط باموضوع :

 تیم ملی امید ایران. سال 1320 ( یاد یاران به خیر)  [ شنبه، 18 تير ماه، 1390 ] 1901 مشاهده
 ورزش كشور و تمريني براي جستجوي موفقيت  [ پنجشنبه، 3 مرداد ماه، 1392 ] 2425 مشاهده
 نقدي بر نقد  [ جمعه، 15 آذر ماه، 1392 ] 2437 مشاهده
 سالروز تولد فرصتی برای اندیشه  [ يكشنبه، 6 شهريور ماه، 1390 ] 2589 مشاهده
 به بهانه روز خبرنگار  [ سه شنبه، 18 مرداد ماه، 1390 ] 2583 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب